Skip to main content

Nasze salony są otwarte!

Szeroka oferta opraw korekcyjnych i przeciwsłonecznych

Wiedza


» Czy istnieją okulary nieparujące ?

Tak. Wiodący producenci soczewek okularowych posiadają w swojej ofercie takie produkty . Skuteczność nieparujących soczewek okularowych jest bardzo wysoka .

Nie. Nawet te najcieńsze soczewki wymagają właściwie dobranej oprawy okularowej.

Planujesz zakup okularów progresywnych ? Doszły cię słuchy , że to duże ryzyko i możesz mieć kłopoty z prawidłowym widzeniem ? KONIEC TWOICH OBAW .JAKO AUTORYZOWANY PRZEDSTAWICIEL FIRM ESSILOR I HOYA DAJEMY 100 % GWARANCJE DOBREGO WIDZENIA !!! Posiadamy międzynarodowy certifikat VARILUX SPECJALISTA.Tylko najlepsze salony optyczne w Polsce posiadają takie wyróżnienie.Jest to europejskie potwierdzenie posiadania przez naszą firmę najwyższych kompetencji w dziedzinie doboru i montażu soczewek progersywnych.

Nie. Należy zawsze mieć rezerwowe okulary ,aby dać naszym oczom możliwość odpoczynku od soczewek kontaktowych.

Bezsprzecznie plastikowe. Są lekkie i bezpieczne.

Tak. Jest pewien procent populacji która może się nie przyzwyczaić do okularów progresywnych. Jednak należy pamiętać że każde nawet najlepsze soczewki będą całkowicie nieprzydatne bez odpowiedniego doboru i pomiaru. Tu właśnie najważniejsza jest wiedza i doświadczenie optyka. Obecnie mając 26 letnie doświadczenie zawodowe, udało nam się osiągnąć pułap zadowolonych klientów noszących okulary progresywne sięgający 98 procent.

Tak, poprzez eliminację odbić na powierzchni soczewki okularowej obraz jest krystalicznie przejrzysty. Co skutkuje mniejszym zmęczeniem naszych oczu.

Za złą widoczność w nocy jest odpowiedzialna przede wszystkim nieskorygowana wada wzroku. Także najpierw należy zbadać wzrok .Jeśli mamy wadę wzroku to do nocnej jazdy samochodem niezbędne są szkła z powłoką antyrefleksyjną .Powłoka ta niweluje odbicia i odblaski na okularach. Soczewki dla wszystkich także dla tych o zdrowych oczach to BLUE BLOCKER . Pomagają one w jeżdzie o świcie ,zmierzchu i we mgle. Poprzez podwyższenie kontrastu dają lepsze poczucie odległości i lepsze oddanie szczegółów obrazu. Zalecane także dla wędkarzy. Opisane tutaj propozycje to jedyne dostępne soczewki do jazdy w trudnych warunkach oświetleniowych. Przydatność osławionych BLUE BLOCKERÓW do jazdy w ciemności /nocy/ jest naszym zdaniem znikoma. Jest to poparte wypowiedziami naszych klientów/tylko jeden procent odczuwa poprawę widzenia w nocy korzystając z blue blockerów. Odbicie /rozszczepienie światła/ powstaje na obudowie reflektora,na kroplach deszczu ,na szybie samochodowej i na okularach. Optyka radzi sobie z refleksami świetlnymi na okularach poprzez powłoki antyrefleksyjne .Na innych przedmiotach poprzez zastosowanie filtru polaryzacyjnego ,jednak te soczewki /polaryzacyjne /są ciemne i typowo przeciwsłoneczne. Także drodzy państwo pomagajmy sobie kiedy to możliwe i nie wierzmy w cudowne szkła do nocnej jazdy samochodem tak reklamowane w różnych żródłach.

W zależności w jakich warunkach pogodowych będą użytkowane. Za jasne spowodują mrużenie,łzawienie i pieczenie oczu. Za ciemne szybkie zmęczenie i znużenie. Idealnym rozwiązaniem jest zatem posiadanie dwóch par lub kupno inteligentnych szkieł fotochromowych. Zaciemniających się w zależności od warunków oświetlenia.

Tak. Zarówno okulary słoneczne jak i korekcyjne chronią przed promieniowaniem uv.