Skip to main content

Varilux E Design

Varilux E Design

Łatwe widzenie dla łatwego życia

Varilux E Series - nowe soczewki gamy Varilux zainspirowane soczewkami Varilux S Series - powstały w celu zapewnienia łatwego widzenia dla wszystkich prezbiopów!

Zespół badawczy Varilux potwierdził, że zniekształcenia obrazu są głównym powodem braku adaptacji do soczewek progresywnych. W związku z tym została stworzona technologia Swim Control, która redukuje efekt pływania, a co za tym idzie zmniejsza zniekształcenia obrazu. Dzięki temu, proces adaptacji jest łatwiejszy a komfort widzenia natychmiastowy.

Okulary z soczewkami Varilux E Design gwarantują Ci natychmiastową jakość widzenia od momentu ich założenia, niezależnie od wykonywanej czynności:prowadzenie samochodu, zabawa z dziećmi, chodzenie po schodach czy czytanie.

Tak jak w przypadku Nanoptix, technologia Swim Control została opracowana według opatentowanych kalkulacji. Soczewka jest traktowana jak zbiór tysięcy mikroelementów. Dla każdego z tych elementów wykonywana jest optymalizacja kombinacji mocy i krzywizny bazowej.Gdy wzrasta moc soczewki następuje zmniejszenie krzywizny bazowej, dzięki czemu geometria soczewki jest idealnie zoptymalizowana, co umożliwia zmniejszenie efektu pływania obrazu.

Cała soczewka może generować efekt pływania obrazu, ale na jej peryferiach jest on najbardziej odczuwalny dla użytkownika. W przypadku zastosowania technologii Swim Control, peryferia soczewki są kalkulowane z taką samą dokładnością, jak z zaawansowaną technologią Nanoptix, podczas gdy reszta powierzchni – mająca mniejszy wpływ na efekt pływania obrazu - jest obliczona z nieco mniejszą dokładnością.

Soczewki Varilux E Design są także dostępne z opcją f-360. Soczewki Varilux E f-360 gwarantują wszystkie zalety soczewek Varilux E Design i są dodatkowo spersonalizowane pod kątem parametrów oprawy użytkownika, dzięki czemu oferują jeszcze lepszą jakość widzenia.

Możesz doświadczyć więcej, dzięki soczewkom Varilux E Design z opcją Eyecode™! Dowiedz się więcej o soczewkach z Eyecode klikając tutaj.

Opcja Eyecode jest dostępna jedynie w salonach optycznych posiadających urządzenie pomiarowe Visioffice.


Źródło: essilor.pl