Skip to main content

Eye Protect System

Eye Protect System

Korzyści

  • New Optics - essilorOCHRONA PRZED ŚWIATŁEM NIEBIESKOFIOLETOWYM Częściowa filtracja światła niebieskofioletowego, dbająca o komórki siatkówki
  • New Optics - essilorBEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZDROWIE OCZU Zmniejsza czynniki ryzyka związane ze szkodliwym światłem*
  • New Optics - essilorESTETYKA SZKIEŁ Szkła pozostają czyste na długi czas
  • New Optics - essilorOCHRONA PRZED PROMIENIOWANIEM UV Chronią Twoje oczy przed promieniami UVA i UVB

Innowacyjne szkła

  • Chronią Twoje oczy przed światłem UV
  • Chronią oczy przed światłem niebieskofioletowym
  • Zapewniają wyraźnie czyste widzenie
  • Brak niebieskich odbić na szkłach
  • Mają bezpośredni wpływ na zdrowie oczu

Wszystko o świetle

Światło ma fundamentalne znaczenie dla naszego wzroku i ogólnego samopoczucia. Światło pozwala nam zobaczyć kolory, kształty i szczegóły oraz reguluje naszą wydajność poznawczą, nastrój oraz cykle dnia. Części widma światła mogą być również przyczyną przedwczesnego starzenia się oczu. Wpływ promieni UV kumuluje się z czasem i może prowadzić do rozwoju zaćmy. Światło niebieskofioletowe jest obecne wszędzie, bierze się głównie ze słońca a w mniejszych ilościach, z oświetlenia LED i jest jednym z niedawno zidentyfikowanych czynników, które mogą powodować uszkodzenie komórek siatkówki. Poprzez zmniejszenie ekspozycji na światło niebieskofioletowe można utrzymać dobrą kondycję komórek siatkówki.

New Optics - essilor

Nowoczesna technologia

New Optics - essilor

Unikalny system filtracji

Eye Protect System to pierwszy wbudowany system filtracji, który zapewni ochronę przed szkodliwym światłem w estetycznie przezroczystych szkłach. Szkła będą filtrować promieniowanie UV i częściowe światło niebieskofioletowe bez pozostawiania odcienia, dzięki czemu obrazy pozostaną wyraźne, a Twoje szkła przezroczyste.

Testy konsumenckie

Przeprowadzamy systematyczne testy z udziałem użytkowników, aby dostarczyć im jak najlepsze rozwiązania w poprawie jakości widzenia.


14.185 osób

przetestowało i oceniło szkła Essilor w rzeczywistych warunkach życia


18.981 osób

przetestowało szkła okularowe Essilor


312 badań

na szkłach Essilor przeprowadzanych z konsumentami

* Szkodliwe światło = światło UV i światło niebiesko-fioletowe
** Szkodliwe niebieskie światło: do 455 nm z największą toksycznością między 415-455 nm
*** Orma 1.5 nie pochłania 100% światła UV.
**** McCarty CA, Taylor HR. Przegląd dowodów epidemiologicznych łączących promieniowanie ultrafioletowe i zaćmę. Dev Ophthalmol. 2002; 35: 21–31. Światło słoneczne i 10-letnia zapadalność na makulopatię związaną z wiekiem: badanie oka Beaver Dam. Łuk. Ophthalmol., 122, 750-757. Nowe odkrycia i terapie fototoksyczności siatkówki, Serge Picaud i Emilie Arnault, Points de Vue N ° 68, wiosna 2013.


Źródło: essilor.pl

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie
z instrukcją używania lub etykietą.

Soczewki korekcyjne są wyrobem medycznym, przeznaczonym głównie do produkcji okularów korygujących wady wzroku, po złożeniu ich z oprawą. Podmiotem odpowiedzialnym za niniejszą reklamę jest Essilor Polonia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Producentem reklamowanych soczewek korekcyjnych jest Essilor International (przedstawiciel: Essilor Polonia Sp. z o.o.o)