Skip to main content

Nasze salony są otwarte!

Crizal Prevencia

Crizal Prevencia

Trwała ochrona dla Twoich oczu

Szkodliwe promienie UV i niebiesko-fioletowe są wszędzie.

 • Na zewnątrz: słońce emituje światło UV i niebiesko-fioletowe przez cały rok, niezależnie od pogody(słoneczna, pochmurna, deszczowa ,itd.).
 • W pomieszczeniach:
  • LED używane w najbardziej nowoczesnych systemach oświetleniowych i wyświetlania, a zwłaszcza komputerach, tabletach i smartfonach nowej generacji
  • Żarówki fluorescencyjne
  • Światło wpadające przez okna

Światło ma kluczowe znaczenie dla zdrowia ludzkiego:

 • Światło widzialne jest niezbędne dla postrzegania kolorów i ostrości widzenia
 • Światło niebiesko-turkusowe jest niezbędne dla odruchu źrenicznego - mechanizmu naturalnej adaptacji oka (ochrony siatkówki) do zmieniającej się ilości padającego światła i synchronizacji zegara biologicznego (cykl sen/czuwanie, pamięć, zdolności poznawcze itp.)

Ale światło może okazać się szkodliwe i powodować choroby oczu:

Niewidoczne promieniowanie UV to główny czynnik ryzyka wielu poważnych chorób oczu, w tym zaćmy: zaćma leczonajest wyłącznie chirurgicznie (20 milionów zabiegów rocznie)

Niewidoczne promieniowanie UV:

 • to główny czynnik ryzyka wielu poważnych chorób oczu, w tym zaćmy
 • zaćma leczona jest wyłącznie chirurgicznie (20 milionów zabiegów rocznie)

Światło niebiesko-fioletowejest jednym z czynników ryzyka AMD:

 • AMD to główna przyczyna utraty wzroku w krajach rozwiniętych
 • obecnie AMD jest nieuleczalne

Ponieważ światło jest nam niezbędne do życia, ale może także okazać się szkodliwe, soczewki Crizal Prevencia gwarantują wyjątkową ochronę oczu dzięki selektywnej technologii antyrefleksyjnej LIGHT SCAN™.

Ta przełomowa technologia łączy 3 kluczowe elementydla zdrowia oczu:

 1. Filtruje szkodliwe promieniowanie UV I niebiesko-fioletowe
 2. Zapewnia maksymalną przepuszczalność dla światła widzialnego, w tym niebiesko-turkusowego, dzięki czemu może ono korzystnie wpływać na wzrok i ogólne samopoczucie.
 3. Oferuje najbardziej kompleksową ochronę przed odbiciami,zabrudzeniami, zarysowaniami, kurzem i wodą.

UV i światło niebiesko-fioletowe są wszędzie, o każdej porze roku. Zapytaj swojego optyka o soczewki Crizal Prevencia dla Ciebie i Twoich dzieci.

* Nowy parametr wprowadzony przez Essilor, zaaprobowany przez niezależny podmiot zewnętrzny, gwarantujący ochronę przed UV. E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek Crizal UV oraz Optifog, z wyjątkiem Essilor Orma® (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).


Źródło: essilor.pl